איפה עובר הגבול בין מתן מתנה יקרה ומנקרת עיניים לילדים בגן, ובין מענק מתנות שישמחו את הילדים? הסוד הוא בבחירת מתנה שיהיה בה ערך מוסף חינוכי עבור הילדים, ולא סתם מתנה שהיא מותג שלא עומד מאחוריו דבר. חשוב לבחור את המתנות לילדי הגן בהתאם לרמת הגילאים בגן, ושהמתנה תתאים למכנה ההתפתחותי המשותף הרחב ביותר.
מתנות שהילד יוכל להשתמש בהן לבד, ללא עזרת מבוגרים הן בחירה שתמיד מוצלחת. ערכות יצירה שיכולות להעסיק ילדים למשך זמן ארוך, וגם לתת ערך מוסף של פיתוח היצירתיות של הילדים וכן כישורי קריאה וספירה הן פופולאריות במיוחד.

גם מתנות עם התאמה אישית ישמחו ילדים – דיסק שירים בהקדשה אישית לשמו של הילד, ממנו יוכל הילד ליהנות גם מהשירים וגם מהפעלות ומשחקים יגרמו לילד להרגיש מיוחד.
היום, מחשבים הם נחלת הגיל הרך ולא רק המבוגרים, ולכן אפשר להעניק מתנה לילד משחק מחשב שיוכל לפתח באמצעותו חשיבה, כאשר חשוב להקפיד שהמשחקים יהיו חינוכיים ומיוצרים על ידי אנשי חינוך שאחראים על התכנים שהילדים יספגו מהמשחק.

אין כמו השמחה של ילד אשר קיבל מתנה שגם משמחת אותו מבחינת תוכנה, ואשר הוא יוכל להמשיך ליהנות ממנה עוד זמן רב, ולא מסוג המתנות שמשליכים לפינה של החדר ושוכחים מהן כמעט מיד, ולא משנה כמה הן עלו לנותן המתנה.
לכן לא תמיד מתנות חייבות להיות יקרות ויוקרתיות, כמו שראינו מתנות שעומדת מאחוריהן מחשבה הן לפעמים השי החינוכי המוצלח ביותר, המשלב הן פעולה של שימוח הילד, והן העשרת עולמו היצירתי והחינוכי.

יש אפשרויות רבות לבחירת מתנות שיש מאחוריהן ערך חינוכי בעל משמעות, וניתן לבחור מבין מדיות שונות – בין אם אלה משחקי יצירה שעושים בידיים, דיסקים ששומעים באוזניים או משחקי מחשב שרואים בעיניים.
 

 

 

 


בניית אתר על ידי שלושה מעצבים | קידום אתרים בגוגל על ידי רייכמן פתרונות אינטרנט